Dragon Quest VIII.

19. srpna 2015 v 22:39 | Kath |  Filmové projekty
Tohle bylo moje úplně první natáčení v roli komparzistky :)
Šlo o natáčení reklamy na počítačovou hru (Dragon Quest VIII.) pro Japonsko. Musím se přiznat, že jsem až do samotného dne natáčení úplně přesně nevěděla, co vlastně budu točit (a vlastně ani pár hodin po příjezdu na Bouzov, kde natáčení probíhalo). Jediné, co mi bylo sděleno předem byl fakt, že se děj odehrává ve středověku (což mě později překvapilo, když jsem zjistila, o jaký projekt se vlastně jedná).


Jak už jsem uvedla výše, natáčení probíhalo na Bouzově (někdy koncem června), což je nedaleko od Olomouce. Pro mě to bylo mnohem výhodnější, protože většinou se točí v Praze a já jsem z Moravskoslezského kraje, takže jsem to na plac měla podstatně blíž :) Kromě toho nám vše zpříjemňovala nádherná krajina a samotné prostředí na hradě, které bylo úchvatné :)
Musela jsem vstávat kolem třetí hodiny ráno, abych tam byla včas a když jsem přijela na nádraží do Olomouce, ještě jsem hodinu čekala, než si pro nás přijeli (ano, doprava z nádraží na hrad byla zajištěna agenturou :) ).
Když jsme všichni (bylo nás myslím celkem osm) přibližně po dvaceti minutách přijeli k hradu, okostýmovali nás (musím uznat, že v tom byl trochu zmatek, protože předem nebyla žádná kostýmová zkouška, takže na nás naházeli to, co zrovna bylo k dispozici) a pak hurá do maskérny. Ne, že by se v tomto případě jednalo o dokonalý make-up, přece jen šlo o středověkou reklamu a my komparzisti jsme hráli obyčejné měšťany, takže jsme z maskérny odcházeli umazanější, než jak jsme do ní přišli... :)
Následovalo šest hodin volna, kdy jsme všichni seděli ve stanu a sdíleli své dosavadní zkušenosti, a to nejen ohledně natáčení. Byla jsem nejmladší, tudíž nejméně zkušená, takže jsem si moc ráda poslechla rady ostatních :)
K dispozici nám bylo jídlo formou švédského stolu, kde personál neustále doplňoval zásoby... :) V tomto mě agentura mile překvapila, protože jídlo bylo opravdu skvělé a bylo skutečně z čeho vybírat, a to i co se pití týkalo (tím samozřejmě nechci říct, že by nám podávali alkohol :D ). Kromě toho všeho přinesli ještě další jídlo na oběd, kde jsme měli rovněž na výběr z několika chodů a nechyběl ani dezert, ať už to byly obyčejné zákusky, nebo volně přístupná zmrzlina... :)
Po šesti hodinách čekání už nás to ale pomalu přestávalo bavit a když nám přišli oznámit, že jdeme natáčet, všichni jsme se nedočkavě rozešli směrem k hradu a na nádvoří, kde se scéna odehrávala.
Na natáčení byli přítomni dva režiséři - japonský (ten hlavní) a český, který nám dával pokyny v češtině.
Všichni byli příjemní a milí lidé (jen pan český režisér později začínal trochu ztrácet nervy, ale dá se to pochopit, byl tam celý den a natáčení bylo hodně dlouhé :) ), dokonce s jednou hlavní postavou jsem prohodila pár slov.
Přidělili mi roli prodavačky zeleniny a nemohla jsem si nevšimnou košíku brambor, který si jen tak nevinně postával u mého stánku... Všem asi bylo jedno, že brambory byly až později dovezeny z Ameriky, tudíž že do středověku rozhodně nepatří :D
Natáčení probíhalo celkem normálně, jednu krátkou scénu jsme točili i hodinu, ale bylo to tím, že pan režisér chtěl mít všechno perfektní a dobře zpracované :) Na place byla přítomná i herečka Jana Altmanová, která si zahrála roli babičky a byla zachráněna před lupičem hlavní hrdinkou Jessicou.
Ačkoli jsme si natáčení všichni užili, koncem dne už začala panovat nervozita ohledně toho, v kolik budeme končit (a to především v mém případě, protože jsem samozřejmě musela stihnout vlak domů). Další paní z komparzu měla zase obavy ohledně toho, že nechala doma dítě samotné s manželem a že s ním nemůže navázat kontakt, protože mobily na place nebyly povoleny (z důvodu zákazu focení), takže si nemohla ani zavolat a najednou začali všichni panikařit, že už je pozdě, že jeden nestihne tohle, druhý zase tamto... :D Jednoduše řečeno; s paní jsme zapříčinily psychologickou reakci davu (jestli se tak dá ta naše malá skupinka nazvat) a všichni najednou chtěli domů :D
V sedm hodin večer jsme ale skončili a pan řidič nás zase zavezl na nádraží (některé dokonce tam, kam chtěli) a já jsem se dostala domů kolem půl desáté a hned další den jsem šla pro vysvědčení do školy :) :D
Bylo to jedno z mých prvních natáčení, opravdu jsem si ho užila a chtěla bych poděkovat castingové agentuře Talent Management za to, že se o nás tak hezky starali a že mi dali možnost být součástí tohoto projektu :)
Už se těším na další projekty a zkušenosti, o které se s vámi budu moct podělit :)
Dolů přidávám pár fotek, berte ale prosím ohled na to, že nejsem namalovaná :D :)

Místo natáčení


Hlavní postavy v původní animované verzi :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Dynium Dynium | Web | 20. srpna 2015 v 12:10 | Reagovat

Já bych strašně chtěla hrát v nějakém komparzu nebo filmu, snad se to jednou splní:) A tobě přeju hodně štěstí v natáčení :)

2 Kath Kath | E-mail | Web | 20. srpna 2015 v 12:36 | Reagovat

[1]: Tak snad budeš mít taky možnost, příležitostí je spousta :) A děkuji, kdybys měla nějaký dotaz ohledně natáčení a toho, jak se k tomu dostat, klidně mi napiš do zpráv pro autora (v menu) :)

Kath

3 silmarilli silmarilli | Web | 24. srpna 2015 v 8:50 | Reagovat

Určitě je to je to užasná práce. S těmi bramborami jsi mě rozesmála. Onose strašně často stane, že nějaký film, je natáčený z určité doby a troch zapomenou co už bylo a nebo nebylo :) Každopádně se mi to četlo moc hezky a ana to že nejsi namalovaná ti to opravdu sluší :)

4 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 24. srpna 2015 v 13:17 | Reagovat

[3]: Jo, někdy se menší chybička vloudí.. :D A děkuji :)

5 Danča Didi Horáková Danča Didi Horáková | 30. srpna 2015 v 22:14 | Reagovat

ahoj, už jsem našla něco z natáčení ale nevím jestli je to celé, nebo toho bude víc, težko říct, ale je to česky :D http://nintendoeverything.com/dragon-quest-viii-commercials/

6 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 22:25 | Reagovat

[5]: Jo, je to ta reklama :D Před pár dny přidali něco i na youtube, tak to sem pak přidám a napíšu článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama