Natáčení Die Hebamme 2 (2. část)

27. ledna 2016 v 22:21 | Kath |  Filmové projekty
Ahoj! :) Dnes jsem si pro vás připravila pokračování článku o natáčení historického filmu Die Hebamme 2 :) Doufám, že se vám článek bude líbit, a že si užijete čtení, stejně jako já natáčení :)Druhý den jsem - ačkoli jsem šla spát pozdě - vstávala celkem brzy, tedy kolem osmé hodiny. Kupodivu jsem si vůbec nepřipadala unavená. Věděla jsem, že bych neměla plýtvat energií, vzhledem k tomu, že mě ten den čekalo noční natáčení, ale i přesto jsem se se strejdou, tetou a sestřenkami vydala na menší výlet ke zřícenině hradu někde poblíž Kladna. Jsem ráda, že jsem mohla jet s nimi, protože to byl opravdu hezký výlet a pomohl mi odreagovat se mnohem víc, než lenošení v posteli. Slunce příjemně hřálo, okolní příroda byla nádherná a já jsem byla ráda, že jsem mohla strávit ještě pár chvil se svými příbuznými, protože vzhledem k tomu, že bydlí na Kladně a já na severní Moravě, moc často se nevídáme.

Po procházce jsem jela s tetou do Prahy, kde jsme se rozloučily u stanice metra, a pak už jsem se pomalu vydala zpátky na místo srazu. Vzpomínám si, že ještě než jsem tam šla, sedla jsem si na chvíli na lavičku a užívala jsem si, jak mě na kůži zahřívají paprsky slunce. Věděla jsem totiž, že budu zase celou noc mrznout... Nechtělo se mi. Abych byla upřímná, tohle bylo první natáčení, na které se mi opravdu nechtělo. Ale jak už jsem zmiňovala v minulém článku - jsem ráda, že jsem tam nakonec šla.

Když nás přivezli na plac, následoval stejný proces, jako den předtím - úprava vlasů, klobouků... A krátké informace o natáčení. Jasně si vzpomínám na moment, kdy nám asistent režie sdělil všechny potřebné informace a nakonec nám poděkoval za to, že jsme po té noci předtím znovu přišli. A v tu chvíli jsem si uvědomila, že jsem udělala správnou věc.

Tentokrát jsme nečekali tak dlouho, než jsme začali točit. Zaprvé se stmívalo dřív a zadruhé se připravoval ohňostroj. Natáčeli jsme totiž jednu z údajně nejimpozantnějších scén ve filmu, a to když hlavní postava poprvé v životě spatří ohňostroj. Je sice pravda, že tuto scénu jsme točili asi nejdéle, ale myslím si, že ve výsledku bude opravdu stát za to. Jen podotýkám, že ti lidé, bydlící poblíž, z nás museli mít opravdu radost - poslouchat ohňostroj dvě hodiny v kuse a ještě k tomu pozdě v noci asi není zrovna příjemné :D

Další pozitivní věc byla, že se tentokrát začalo ochlazovat o dost později, než předešlý den. Je sice pravda, že později to bylo opět téměř nesnesitelné, ale nepřišlo to tak brzy. Jakmile však teplota začala klesat, lidé z agentury nám opět donesli deky, abychom se mohli zahřát. Kromě toho byly po place rozmístěny i nádoby s ohněm, takže když se zrovna připravovala scéna, všichni byli nashromážděni kolem ohně :D Bylo to úplně stejné, jako když jsme točili reklamu na Doritos - jen byla větší zima a nádoby s ohněm vypadaly mnohem elegantněji.

Scénu s ohňostrojem jsme točili opravdu velmi dlouho - nebyly to jen ty dvě hodiny, kdy se natáčel samotný ohňostroj, ale točilo se i z jiných úhlů (reakce postav, atd.), takže s tím rámusem celou noc to nebylo zas tak strašné :D Když jsme skončili, přišla řada na prostitutky. Nebylo jich tam moc, ale upřímně jsem jim nezáviděla - měly sice hezké, výrazné líčení a pěkné účesy, ale v těch kostýmech (skládajících se pouze z korzetu a opravdu mrňavé sukně, která skoro nebyla vidět), musely šíleně mrznout.

Každopádně my jsme v tu chvíli měli volno, a tak jsme se opět všichni sešli u ohně :D Povídali jsme si, přemýšleli jsme nad tím, jak dlouho se asi bude točit ,a sdíleli jsme své dosavadní zkušenosti s natáčením. Na chvíli se k nám dokonce přidala i hlavní herečka, kterou můžete vidět nahoře na fotce :)

Zanedlouho přišla pauza na "oběd". Nevím, jak jinak to nazvat, protože jídlo uprostřed noci se samozřejmě nenazývá oběd, ale vzhledem k tomu, že to bylo zhruba uprostřed směny... No, to je jedno :D Bylo to prostě jídlo, které by se za bílého dne dalo považovat za oběd.

Neměla jsem hlad. Vůbec. Asi to je tím, že prostě nejsem zvyklá v noci jíst (na natáčení Doritos jsem vydržela v pohodě skoro celou noc bez jídla), ale ze slušnosti jsem si taky trochu toho jídla vzala. Upřímně jsem ani pořádně nevěděla, co jím, byla taková tma, že jsem to jídlo prostě neviděla :D Ale mám dojem, že to nebylo nijak hrozné.

Chvíli jsme čekali, až nás zase zavolají na plac, ale po přibližně čtvrt hodině jsme se spolu se spolusedícími rozhodli, že bychom si mohli na chvíli zdřímnout. Z té "chvilky" se staly asi dvě hodiny, i když mi to přišlo jako sotva dvě minuty. Když pro nás přišli s tím, že máme jít natáčet a já jsem se podívala na hodinky, nemohla jsem tomu uvěřit - už bylo po druhé ráno! Byla jsem ráda, že nám dali tak dlouhou pauzu, protože to uteklo mnohem rychleji a u komparzu je jedna velká výhoda - platí vás i za to, že nic neděláte :D Stačí, že tam jednoduše jste a "odpracované" hodiny se vám automaticky načítají.

Jakmile jsme ale došli namísto, bylo nám řečeno, že komparz končí a že si máme jít vyzvednout naše těžce vydělané finance a následně jet do kostymérny. Devadesát procent komparzistů se s radostí rozešlo (v několika případech dokonce rozběhlo) směrem zpátky. Jenomže pro mě to představovalo celkem problém - vlak mi jel až v 7:48 a opravdu se mi nechtělo sedět na Hlavním nádraží tak dlouho. Naštěstí pro mě se nás asistent režie zeptal, jestli by někdo potřeboval na natáčení zůstat déle.

Zůstaly jsme tam asi čtyři. Chvíli jsme jen tak seděly na lavičce, zatímco se točily scény bez komparzu, pak za námi ale asistent režie přišel s tím, že potřebuje dvě dívky, které budou sedět u komediantů a představovat něco jako jejich "kořist" :D Byla jsem jedna z těch, co vybral, čemuž se doteď celkem divím, vzhledem k tomu, že už jsem tou dobou musela vypadat opravdu příšerně :D

Ale co, bonus pro mě - byl tam oheň :D Ze začátku jsme si dokonce mohli nechat deky, protože se scéna nejprve točila z úhlu, pod kterým jsme nebyli vidět. Pak za námi ale znovu přišel asistent režie a oznámil nám, že teď půjdeme opravdu vidět, takže musíme také opravdu hrát. Snažila jsem se, fakt moc :D A i když nejsem taková optimistka (nebo pesimistka?), že bych si opravdu myslela, že tam ve výsledku skutečně půjdu vidět, vložila jsem do své minirole všechno :D

Byla to poslední scéna, kterou jsme natočili. Pak už nás asi kolem čtvrté ráno poslali domů. I když domů jak pro koho, mě ještě čekala čtyřhodinová cesta vlakem :D Režisér i jeho asistent nám poděkovali (všichni si samozřejmě zatleskali, protože bez toho by se to přece neobešlo, ostatně jako vždy :D ) a sám režisér prohlásil, že český komparz je jeden z nejlepších komparzů, protože umí opravdu hrát. Bylo to od něj velice milé a určitě to potěšilo nejen mě, ale i ostatní :)

Vyzvedla jsem si svůj honorář a spolu s ostatními jsem nastoupila do autobusu, který nás odvezl do kostymérny, kde jsme se převlékli do civilu a vrátili jsme kostýmy. Ke stanici metra jsem přišla akorát ve chvíli, kdy metro začalo jezdit a dopravila jsem se na Hlavní nádraží. Sice jsem ještě nějakou dobu musela čekat, ale už jsem to tam nějak přežila, a když jsem konečně seděla ve vlaku domů, měla jsem skvělý pocit z toho, že jsem se přemohla a zůstala jsem až do konce :)

Po cestě jsem ještě se spolužačkou řešila narozeniny naší učitelky angličtiny, které byly hned v pondělí (tedy další den). Je to vlastně důvod, proč jsem se nakonec musela omluvit z natáčení Karla IV. (na které jsem se bohužel těšila). Časově mi to nevycházelo, prostě by se to nedalo stihnout a vzledem k tomu, že jsem zařizovala dopravení dráku do školy, tak jsem tam prostě musela být :D Pokud se divíte, proč jsem zrušila natáčení kvůli narozeninám učitelky, pak je to tím, že danou učitelku neznáte :) Takže to jen ve zkratce k tomu, proč jsem tam nebyla :D

Co se filmu týče, již brzy vám o něm poskytnu nějaké informace :)

Foceno krátce před natáčením :)Poznámka: Kdybyste náhodou chtěli vidět ty šaty, co jsem měla na sobě, mám fotku na instagramu, ale není moc kvalitní, proto jsem se rozhodla nedávat ji do článku :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Silmarilli Silmarilli | Web | 29. ledna 2016 v 10:00 | Reagovat

Mám ráda tohle vyprávění, člověk se víc přiblíží k této zajímavé práci :) Pobavil mě ten ohnostroj, lidi museli být nadšení :D

2 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 29. ledna 2016 v 13:50 | Reagovat

[1]: Díky, jsem ráda, že tě to zajímá :)

3 Ellis Stones Ellis Stones | Web | 30. ledna 2016 v 0:49 | Reagovat

Jak tak  čtu, tak vidím, že být herečkou, není zas taková švanda :D přežít zimu, horko, únavu .... to není zas taková procházka růžovou zahradou :)

4 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 8:40 | Reagovat

[3]: No nejlepší je, když se točí horko v zimě a zima v létě :-D

5 Lucy Lucy | Web | 30. ledna 2016 v 10:24 | Reagovat

[1]: Naprosto souhlasím. Normálně mě tento blog zaujal. Musím jej pořádně prozkoumat :-) určitě tu nejsem naposledy! :-)

6 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 10:46 | Reagovat

[5]: Děkuji, to jsem ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama