Anglie (listopad 2015), II. část

9. února 2016 v 19:23 | Kath |  Cestování
Když jsme přijeli do Británie, byl to nádherný pocit... Ručička na hodinkách ukazovala něco kolem osmé, ale já jsem kupodivu nebyla unavená, i přesto, že jsem šla spát poměrně pozdě. Naopak - cítila jsem se plná energie, protože jsem věděla, že mě čeká první den v Anglii.Jako první bylo na sezamu město Hastings, nacházející na jižním pobřeží Anglie, nedaleko Doveru. Cesta netrvala nijak zvlášť dlouho a když jsme přijeli na místo, naskytl se nám výhled na otevřené moře. Sice šíleně foukal vítr, ale dalo se to přežít.

Pomalu jsme se vydali nahoru ke zříceněni hradu a po cestě jsme samozřejmě fotili, takže tady už mám první fotky :)Nejmenší hotel v UK:

Na chvíli jsme se ještě prošli po pobřeží, prohlédli jsme si rybářské chaty (fotka níže) a pak už jsme se vydali zpátky k autobusu, který nás měl zavést do Brightonu.

Rybářské chaty:

Poznámka: Opravdu netuším, jak se do své chatky dostali ti, co ji mají nahoře :D

Nastupování do autobusu bylo poněkud komické (tak nějak nám zastavil na křižovatce a my museli v rychlosti nalézt dovnitř), ale všichni už se těšili do Brightonu, a to především kvůli jednomu slovu, které jsem za ten pobyt slyšela asi tisíckrát - Primark. Abych byla upřímná, nechápu, co na tom obchodu pořád všichni mají :D Je to tam drahé, jako všude jinde a ještě k tomu se tam pomalu nedá hýbat, kolik je tam lidí.

Každopádně jsme přijeli do Brightonu a naše první zastávka byla v paláci, kterému říkají Royal Pavilion.


Napadlo by vás někdy, že se něco takového nachází v Británii? Mě ani ve snu, podle mě to vypadá jako nějaký turecký palác :D A do Británie se moc nehodí. Nebo spíš vůbec. Nechal ho postavit jeden velice rozmarný panovník, který se očividně dost nudil a měl nesmyslnou potřebu lišit se od ostatních tímto extravagantním způsobem :D

Tato prohlídka mě moc nezaujala, i když je tento palác samozřejmě také součástí historie Velké Británie, mám radši takovou tu typickou anglickou gotiku, jako je například Westminster Abbey a tak podobně :)

Když jsme vyšli ven, už pršelo. K radosti všech jsme se však konečně vydali k nákupnímu centru :D S kamarádkami jsme jako první zamířily do přilehlého Primarku, který - jak už jsem zmínila - pro mě byl docela velkým zklamáním. Sice jsem si tam koupila tričko se znakem Relikvií smrti z Harryho Pottera, ale ať jsem se dívala sebepozorněji, Hra o Trůny nikde :D Všude jenom Star Wars... A nejen v Primarku - blížící se premiéra tohoto velkofilmu uděalala své.

Po návštěvě Primarku jsme se vydaly naproti do nákupáku, kde jsme si daly v McDonaldu něco k jídlu (já jenom hranolky, protože jsem zaprvné neměla hlad a zadruhé jsem pescetariánka).

Nákupní centrum už bylo nádherně vyzdobené, protože se blížily Vánoce a na mě už pomalu začala jít Vánoční nálada :)

Pomalu se blížil čas srazu a odjezdu do Londýna, kde jsme měli být ubytování. Kamarádky po cestě už byly nervózní, ale já jsem byla kupodivu v pohodě :D Sama jsem tomu nevěřila, ale prostě jsem strach neměla. Asi je vyděsilo to poměrně muslimské jméno, jenomže ne všichni muslimové jsou teroristi, no ne? :D

Když jsme projížděli předměstím, už se to s nima skoro nedalo vydržet. Když jsme projížděly kolem jakéhosi podivného obchodu s bůhvíčím, jedna z nich prohlásila, že "tady budeme dnes v noci pracovat" :D Velice povzbuzující.

Zastavili jsme, paní učitelka vytáhla seznam a oznámila nám, že koho přečtě, musí jít. My jsme přišly na řadu jako první, úplně stejně, jako když jsem byla v Anglii poprvé :D Vyzvedl nás na první pohled celkem milý pán, který nám pomohl se zavazadly do kufru auta, kde jsme se pak všechny tři namačkaly dozadu :D

Cesta byla... Ani nevím, jak to mám nazvat :D Obě dvě měly takové hlášky, že jsem se nedokázala nesmát. Nejprve jsme si všimly, že pán má iPhone, takže "to bude určitě v pohodě" :D Už jsme jeli asi dvacet minut, načež kamarádka prohlásila "A to jako bydlíme ve Skotsku?" a následoval další výbuch smíchu. Vím, že je to neslušné, což byl hlavní důvod, proč mě tak štvalo, že jsem se nedokázala nesmát. Zabila bych je za to obě :D

Zastavili jsme před hezkým domkem z typických červených cihel a na prahu dveří už na nás čekala paní s milým úsměvem. Přivítali jsme se, předaly jsme dárky a přišel čas na večeři.

Dostaly jsme pizzu a nějakou bagetu s kořením. Holky snědly pizzu a já skoro celou tu bagetu, protože na pizze samozřejmě byla šunka :D Ale bageta byla super :) Kamarádka - asi byla stále trochu paranoidní - si všimla, že na stolku u televize leží "Korán". Jen pro pořádek, ve skutečnosti to byl diář na rok 2015 ;D

S rodinou jsme si první večer moc nepovídaly, byly jsme unavené a šly jsme si brzy lehnout. Lehnout, ne spát, protože jsme nakonec stejně asi do půlnoci žvanily :D

Tak to byl první den v Anglii :) Dolů ještě dám pár fotek z Brightonu a brzy zveřejním další díl :)


Poznámka: Na Brighton Pier jsme se bohužel nedostali, protože hrozně foukalo, takže bylo zavřené. Tak snad příště :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šíryen Šíryen | E-mail | Web | 10. února 2016 v 3:01 | Reagovat

Krásné fotky, popisy a jistě i zážitky =)

2 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 10. února 2016 v 16:07 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

3 Mariiis_N Mariiis_N | Web | 13. února 2016 v 12:23 | Reagovat

Anglie je tak krásná, při koukání na tvé fotky jsem si úplně vzpomněla na to, jak jsem tam byla já :D máš opravdu krásné fotky :)

4 Kath Kath | E-mail | Web | 13. února 2016 v 16:24 | Reagovat

[3]: Děkuji, doufám, že se tam jednou vrátím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama