Musíš to zažít

5. dubna 2016 v 19:03 | Kath |  Téma týdne
Když jsem viděla toto téma týdne, okamžitě jsem si byla jistá tím, o čem budu psát. Jedná se o jeden konrétní případ, který jsem se rozhodla s vámi sdílet.
Znáte to, když vám někdo pořád dokola říká větu "Nikdy nevíš, co máš, dokud o to nepřijdeš."? Určitě ano, také jsem to slyšela nejméně tisíckrát a nikdy jsem to nebrala příliš vážně. Až do určité doby.

Nechci tady teď nikoho jmenovat, ale řekněme, že jsem ztratila někoho, koho jsem měla ráda, aniž bych si to uvědomovala, aniž bych si té dané osoby (říkejmě jí třeba Ida) předtím vážila. V tomto případě nejde o klukla, kterého jsem nechala a pak jsem si to rozmyslela :D To opravdu ne, pak bych mu tady také nemohla říkat "Ida". Byla to osoba, která mě inspirovala v mnoha věcech, která mi pomáhala rozvíjet se v tom, co mě bavilo nejvíc a byla ke mně vždy laskavá, přestože jsem si to mnohdy nezasloužila.

Když jsem zjistila, že je pryč (nebyla úplně pryč, ale víceméně ano, těžko se to vysvětluje :D ), byl to pro mě šok. A přesně v ten moment jsem si uvědomila, jak moc mi na ní záleží a jak šíleně mi bude chybět. Rok, který jsem bez Idy musela přežít, byl příšený (a to se ani nerozepisuji o tom, že ji nahradil naprostý idiot), ale s pomocí mých kamarádů se nám nakonec podařilo dostat ji zpět.

Chápu, že to asi moc nedává smysl, ale nejde o příběh samotný, jako o jeho podstatu. Já a mí kamarádi jsme byli jeden z těch mála šťastných případů, kterým se jejich ztráta vrátila a od té doby si vážím mnohem víc nejen Idy, ale i všeho ostatního, co mám, protože vím, že většinou když o něco přijdu, už se mi to nevrátí. A ačkoli jsme ztratili jeden rok bez Idy, jsem za to svým způsobem ráda, protože jsem si tak zažila životní lekci, kterou bych jinak nikdy nepochopila a pokud ano, tak nejspíš příliš pozdě :)

Mimochodem, vím, že články poslední dobou trochu pokulhávají (snažím se přidávat alespoň jeden týdně), ale je to tím, že teď pracuji na větším projektu, o kterém se s vámi snad již brzy budu moct podělit :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama