The Winds Of Winter

3. července 2016 v 18:53 | Kath |  Ostatní
Upozorňuji, že tento článek obsahuje spoilery šesté série seriálu Game of Thrones.
Možná jste si všimli, že jsem psala článek o seriálu Game of Thrones před začátkem šesté série. Psala jsem tam různé teorie o tom, co se stane a teď bych se k tomu chtěla vyjádřit :)

Jako první jsem psala o tom, že tvůrci tvrdili, že se bude jednat o nejvíce šokující sérii v celé historii seriálu. Série šokující byla, to připouštím, ale nezdá se mi, že by to nějak převyšovalo ty předchozí. Takže tady s producenty nesouhlasím, protože hodně se toho dalo očekávat (například smrt Ramsayho, dokonce i její způsob) a i když byla bitva naprosto úžasná, ten konec se dal trochu předvídat. To mě přivádí k dalšímu prohlášení - v šesté sérii se měla odehrát největší bitva doposud. Tak s tímto naprosto souhlasím, nemyslím si totiž, že by některé předchozí bitvy převyšovaly tu u Zimohradu :)

Daenerys mě asi nepřestane překvapovat, ty poslední dva díly byly opravdu skvělé z velké části díky ní. Kromě toho, že všem znovu ukázala, že si s ní není radno zahrávat, je konečně na cestě do Západozemí. Jediný problém je v tom, že zase budeme muset rok čekat na to, až tam dopluje... -_- I když v jejím případě možná i déle.

S Jonem jsem měla úplnou pravdu, ale to asi tušil každý... Sice jsem trochu čekala, že když už se všichni fanoušci drželi teorie, že Melisandra přivede Jona zpět, tak to ještě tvůrci seriálu změní, ale to se nestalo. I tak to ale byla celkem napínavá scéna.

Co se smrti Margaery týče, tak to jsem opravdu nečekala. Věděla jsem sice, že se Cercei pomstí celému septu, ale že by s ním vzala i Margaery, to mě nenapadlo. A Tommenova smrt mě dostala ještě víc. Čekala jsem všechno, ale tohle ne... A to i přesto, že tam byl přímý záběr na to okno. Celých těch prvních dvacet minut mělo takovou divnou atmosféru (asi jste si všimli, že tam hrála trochu jiná hudba, než na kterou jsme v GoT zvyklí) a tím byl ten konec ještě depresivnější, pro mě hlavně ta Tommenova sebevražda. Už jsem ho viděla, jak křičí na Cercei za to, co provedla, ale on neřekl ani slovo a prostě skočil... A to mě celkem dostalo.

Jinak jsem ráda, že se Arya konečně vzpamatovala. To, jak zabila tu malou mrchu, která ji celou dobu šikanovala, byla skvělá scéna, hlavně to, jak se "rozloučila" s Nikým :D Jen škoda, že se v této sérii ještě nestihla potkat s Jonem a se Sansou.

Také mám novou oblíbenou postavu - Lyannu Mormont. Jak někdo řekl, kdyby ta malá holka měla draky, tak by ten seriál skončil už dvě série zpátky :D Vzhledem k tomu, že je to nová oblíbená postava skoro všech, mám o ni opravdu strach, protože všichni víme, jak to s "oblíbenými postavami" dopadá...

Tak to bude asi pro tento článek vše. Doufám, že dají novou sérii o něco dřív, vzhledem k tomu, že má mít jen sedm dílů, ale z nějakého důvodu o tom pochybuju... :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiara Kiara | E-mail | Web | 3. července 2016 v 21:10 | Reagovat

Já jsem neskutečně ráda na Ohaře! :D Jedna z mých oblíbených postav se vrátila, omg! :D A Gendry pořád někde pluje na moři... Třeba potká Dany...? :D :D ne, podle mě už je tak zbytečný, že se v seriálu neobjeví, i když bych si to přála :D
Ať si kdo chce nadává na nějaký "nudný" epizody, mě GoT baví od začátku a neustále ^^

2 extras-diary extras-diary | E-mail | Web | 3. července 2016 v 21:16 | Reagovat

[1]: Gendryho bych úplně neházela přes palubu, ještě by se mohl objevit :-D Za Ohařr jsem taky ráda, s Aryou byli fakt skvělí :-D A souhlasím - v GoT žádné nudné epizody nejsou :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama